Jak předat parametr formuláře do odkazu

Systémové upozornění
Hlavní informace
jak-predat-parametr-formulare-do-odkazu

Narazil jsem na zajímavý problém u komponenty RSForm!Pro. Tedy na problém, který má po dlouhém hledání až překvapivě jednoduché řešení. Na stránkách http://www.abacusthemes.com/ jsem potřeboval udělat odkaz do kontaktního formuláře a předvybrat <option> z dropdown <selectu>.

Nakonec jsem na supportu RSJoomla! našel článkek "How do I pass a parameter through the URL and how can I catch it ?". Týkala se mě možnost "Multiple select lists", tedy v mém případě to je "Single select dropdown".

Popis a řešení problému

Na stránkách http://www.abacusthemes.com/ mám v oranžovém rámečku vpravo odkaz na vytvoření vlastní Redmine šablony a po kliknutí jsem potřeboval, aby se ve formuláři předvybrala možnost "request a custom theme quotation". Docílil jsem toho jednoduchým parametrem v URL:

  • mám formulář s dropdown listem, který se jmenuje Wanna
  • a v něm je možnost request a custom theme quotation

Stačí tedy do URL přidat parametr: 
?form[Wanna][]=request a custom theme quotation.

Celá URL pak vypadá takto:
/en/contact?form[Wanna][]=request a custom theme quotation.

Odkaz s ne SEF URL mi nefungoval, takže i ve WYSIWYGU je v SEF tvaru. Zde dávejte pozor na jedinou věc: v popisu na RSJoomla! je v parametru &, ale je potřeba & změnit na ?.

Další možnosti práce s parametrem v URL najdete také ve článku "How do I pass a parameter through the URL and how can I catch it ?".

Snad to pomůže :-)